„Nieznany świat pieśni Zoltána Kodály’a” w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" Sopot 2022 |
Koncerty
|
Urząd Miasta Sopotu | SOPOT, Polska
Sobota, 10 września 2022, godz. 19.00
„Nieznany świat pieśni Zoltána Kodály’a”
koncert węgierski w 140. rocznicę urodzin kompozytora
wykonawcy:
Marlena Borowska – sopran
Robert Marat – fortepian
w ramach cyklu „Promocja Młodych”:
Zhu Jin - sopran (Chiny)
Liang Yu - baryton (Chiny)
Stanisława Grażyńska – słowo o muzyce
miejsce:
Urząd Miasta Sopotu, ul. Kościuszki 25-27
--------------------------------------------------------------------------------------------
Marlena Borowska – sopran
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego Prof. Haliny Słonickiej.Dwukrotnie uczestniczyła w Międzynarodowych Kursach Wokalnych w Belgii, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem G. Colleman i G. Loembarts, tam też została wytypowana do Koncertu Finałowego dla Radia BRT w Brukseli. Okres studiów zaowocował udziałem w licznych spektaklach, m.in. pod dyrekcją T. Wicherka oraz M. Nowakowskiego. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej, Krajowym Biurem Koncertowym.
Organizatorka wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych muzycznych przedsięwzięć artystycznych. Dyrektor Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych Festiwali i Konkursów Wokalnych. Realizatorka spektakli operowych oraz kierownik naukowy muzycznych kursów i seminariów edukacyjnych dla młodzieży. Artystycznie i naukowo związana zwłaszcza ze środowiskiem warszawskim i wrocławskim. Bierze czynny udział w konferencjach, obradach jury konkursów wokalnych, publikuje. Wielokrotnie nagradzana za twórczość artystyczną, organizatorską i pedagogiczną. Z wielkim powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą, otrzymując za swoje kreacje wokalne znakomite recenzje.
prof. Robert Marat – fortepian
Pianista i pedagog, od października 2017 roku profesor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wychowanek szkół muzycznych w Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz – uczennicy Aleksandra Michałowskiego. Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego w 1988 roku. Studiował również kameralistykę u prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także grę na organach i klawesynie. Jest laureatem konkursów pianistycznych, m.in. Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Łodzi w 1987 roku oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej. Przez 29 lat pracował w Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2012 roku uzyskał tytuł profesora sztuk muzycznych. Prowadził klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2002-2007).
W latach 1997-2009 współpracował z Mozarteum w Salzburgu. Od lat pracuje jako nauczyciel, początkowo w Liceum Muzycznym w Katowicach, a obecnie w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Prowadzi liczne kursy, konsultacje, wykłady, zasiada w jury konkursów dla dzieci i młodzieży. Od czasu Konkursu im. Karola Szymanowskiego w 1987 r. często pojawia się na estradach koncertowych Łodzi. W Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów uzyskał kwalifikacje I stopnia w 1997 roku. Recenzentami w przewodach pianistycznych byli m.in. prof. Tadeusz Chmielewski i prof. Anna Wesołowska-Firlej.
Jako kameralista współpracował z wybitnymi śpiewakami związanymi z łódzkim środowiskiem artystycznym: Delfiną Ambroziak, Urszulą Kryger, Jadwigą Pietraszkiewicz, Tadeuszem Kopackim. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, występuje z orkiestrami symfonicznymi jako solista, z recitalami pianistycznymi, jako kameralista często towarzyszy śpiewakom.
Pojawiał się na prestiżowych festiwalach: Warszawska Jesień, Salzburger Festspiele. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i na płyty CD. Po raz pierwszy zarejestrował „zapomniane” utwory kompozytorów polskich Aleksandra Michałowskiego, Raula Koczalskiego i Henryka Macury. Inspiracje do pracy artystycznej czerpie z bliskiego kontaktu z przyrodą, czynnie uprawia wspinaczkę wysokogórską i żeglarstwo.
...........................................
INFORMACJA O BILETACH
BILETY W CENIE 40 PLN
DO NABYCIA W MIEJSCU WYDARZEŃ FESTIWALOWYCH
NA 2 GODZINY PRZED KAŻDYM KONCERTEM
FINAŁ FESTIWALU
BILETY NA KONCERT FINAŁOWY (24 września 2022) W CENIE 50 PLN
DO NABYCIA W MIEJSCU WYDARZENIA NA 2 GODZINY PRZED ROZPOCZĘCIEM.
REZERWACJA BILETÓW:
tel. 600 290 214
------------------------
PATRONAT HONOROWY:
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich
Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka",
realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
ZREALIZOWANO Z UDZIAŁEM FINANSOWYM GMINY MIASTA SOPOTU
MECENAT:
Fundacja im. Franciszka Stefczyka
HOTEL SOPOT w Sopocie
JASZCZUK DEVELOPMENT Krzysztof Jaszczuk
ROTATY CLUB Gdańsk-Sopot-Gdynia
PATRONAT MEDIALNY:
Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC
SŁOWO ŻYDOWSKIE
Trojmiasto.pl
Dziennik Bałtycki
ORGANIZATOR GŁÓWNY:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego / Teatr Otwarty www.teatrotwarty.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., FTeatrOtwartywGdansku
|
Pobierz |
Dostępne terminy
- od 10 09 2022 do 10 09 2022