Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Susnet Facebook Like Box

Współpraca

 
SPONSORZY 
 
 
mkidn 01 cmyk
Energa SA znak inwersyjny-01
 
 
 
 
 
1-nck
 
 
 
 
 
Zieliński Logo
 
 
 
 
 
Port Gdynia  logo  poziom 2018 12 20 22 40 32 UTC
 
 
 
IMiT logo
 
 
MECENASI  

Fundacja Stefczyka logotyp Mecenas Roku Jubileuszowego

logosopot

 

 

 

 

Wojewodztwo Pomorskie pion-2012-RGB-NIE DO DRUKU

 

 

 

 

logo Argo 2020 08 15 11 14 52 UTC

 

 

 

 

logo gdyna moje miasto BIG

logo-fundacja-pzu-pion rgb
logo opec nowe
 
 
 
 
PATRONI MEDIALNI
 
 
04 TVP KULTURA RGB inwersyjne
 
 
 
 
Logo TVP Historia white
 
 
logo rgb
 
 

 

logopolmic2009d 2018 12 20 22 40 32 UTC

 

\

 

 SZ logoo-1

 
 
LOGO DzBaltyckiBEZ
 
 
 
 RG logo - poziom bez fm 2
 
 
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA
RMF-Classic-logo-bordo
 

PARTNERZY

01 logo tskz podstawowe

 

 

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga logo

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
  im. Mieczysława Fogga

 

 

 

 

Fundacja Świętokrzyska logo

loadimg

soliton nowe logo czarne

 

 

 

MHMG MainLogo LOCK C cmyk color PL

 

 

 

2000px-POL Strzegom COA.svg

   

GMINA STRZEGOM

 

 

 

 

strzegom logo 443

 

 

 

Logo 1

 

 

 

 

logo

 

 

 

 

 ROK w Łomzy logo

 

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

W ŁOMŻY

dyr. Jarosław Cholewicki

 

 

 

 

 5490bd9f7f8ed557a6c3d4628692b9bf

 

 

 

 

 unnamed

 

PRZEMYSŁAW WASZKIEWICZ

 

 

  

 

2321800

 

Facebook

KONCERT MUZYKI ŻYDOWSKIEJ

44166589 1869445406508594 199362890002595840 n

„POD CIENIEM CZEREŚNI”

Koncert muzyki żydowskiej pamięci Ireny Sendlerowej
SPRAWIEDLIWEJ WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA

 

 

poniedziałek, 22 października 2018, godz. 18.00
SALONIK LITERACKO-ARTYSTYCZNY
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza
Inowrocław, ul. Kilińskiego 16


wykonawcy: 
Darek Wójcik vel Davidek – bas
Przemek Skałuba – klarnet
Szaweł Lipski – fortepian


 

PROGRAM:

1. Nachum Sternhaim A nigundl / Moja piosenka

2. Mordechaj Gebertig Piosenka o złotej krainie & Ajde Jano / Dos lid fun goldenem land & Ajde Jano
3. Mel. tradycyjna Tumbalalayke / Tumbalalajka 
4. Sholom Secunda – Vu iz dus gesele/ Gdzie jest ta ulica
5. Moyshe Nadir As derRebe Elimelech
6. Mel. tradycyjna Shalom Alejchem / Pokój Wam 

7. Jerry Bock – musical „Skrzypek na dachu” - wiązanka / Fiddler on the roof - medley
- Tradition
- Matchmaker
-
If I Were a Rich Man / Gdybym był bogaczem"
- The Bottle Dance

8. Samuel Cohen – Hatikvah /Nadzieja (oficjalny hymn Izraela)

9. Mel. tradycyjna – Shabbat Szalom / Pokój w Szabat
10. Mel. tradycyjna Kazimierz (wersja instrumentalna)
11. Paweł Lipski
Pod cieniem czereśni
12.Henryk Wars – Nikodem (żydowski foxtrot)  
13. Sholom Secunda Dona Dona
14. Alexander OlshanetskyWarszawo mana melodię piosenki Miasteczko Bełz
15. Mel. tradycyjna
Un Az der rebe zingt / A kiedy Rebe śpiewa
16. Jack Hellen/ Lew Pollack – Idishe mame / Żydowska Mamo

17. John Towner Williams Lista Schindlera (wersja instrumentalna)
18. Mel. tradycyjna Hava nagila / Cieszmy się

Poleć