Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Susnet Facebook Like Box

Współpraca

 
SPONSORZY 
 
 
mkidn 01 cmyk
Energa SA znak inwersyjny-01
 
 
 
 
 
1-nck
 
 
 
 
 
Zieliński Logo
 
 
 
 
 
Port Gdynia  logo  poziom 2018 12 20 22 40 32 UTC
 
 
 
IMiT logo
 
 
MECENASI  

Fundacja Stefczyka logotyp Mecenas Roku Jubileuszowego

logosopot

 

 

 

 

Wojewodztwo Pomorskie pion-2012-RGB-NIE DO DRUKU

 

 

 

 

logo Argo 2020 08 15 11 14 52 UTC

 

 

 

 

logo gdyna moje miasto BIG

logo-fundacja-pzu-pion rgb
logo opec nowe
 
 
 
 
PATRONI MEDIALNI
 
 
04 TVP KULTURA RGB inwersyjne
 
 
 
 
Logo TVP Historia white
 
 
logo rgb
 
 

 

logopolmic2009d 2018 12 20 22 40 32 UTC

 

\

 

 SZ logoo-1

 
 
LOGO DzBaltyckiBEZ
 
 
 
 RG logo - poziom bez fm 2
 
 
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA
RMF-Classic-logo-bordo
 

PARTNERZY

01 logo tskz podstawowe

 

 

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga logo

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
  im. Mieczysława Fogga

 

 

 

 

Fundacja Świętokrzyska logo

loadimg

soliton nowe logo czarne

 

 

 

MHMG MainLogo LOCK C cmyk color PL

 

 

 

2000px-POL Strzegom COA.svg

   

GMINA STRZEGOM

 

 

 

 

strzegom logo 443

 

 

 

Logo 1

 

 

 

 

logo

 

 

 

 

 ROK w Łomzy logo

 

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

W ŁOMŻY

dyr. Jarosław Cholewicki

 

 

 

 

 5490bd9f7f8ed557a6c3d4628692b9bf

 

 

 

 

 unnamed

 

PRZEMYSŁAW WASZKIEWICZ

 

 

  

 

2321800

 

Facebook

XVIII Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" Sopot 2017

kalejdoskop 2017 baNNER

 

Bilety w cenie 30 PLN i 20 PLN (ulgowy)
do nabycia w miejscu wydarzeń na 2 godziny przed każdym koncertem

 

Bilety na koncert finałowy (17.09.2017) w cenie 40 PLN i 30 PLN (ulgowy)

do nabycia w miejscu wydarzenia na 2 godziny przed koncertem.

 

Rezerwacja biletów:
tel.(+48) 600 290 214

 

 

 

02 września (sobota) 2017 r., godz. 19.30 

„OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI”
koncert inauguracyjny

 

wykonawcy: 

Paul Schweinester – tenor (Austria) 

Lech Napierała – fortepian (Austria) 

 Dariusz S. Wójcik – narracja

 

w ramach cyklu „Promocja Młodych” wystąpi Kacper Kukliński – uczeń klasy VII
Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
w klasie fortepianu dr hab. Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej

 

w programie m.in.: 
Johann Sebastian Bach – muzyka fortepianowa 
Johannes Brahms – cykl „Die schöne Magelone” op. 33 do słów L. Tiecka

 

Miejsce:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

03 września (niedziela) 2017 r., godz. 19.00 

„MELODIE HEBRAJSKIE”
koncert muzyki zydowskiej

 

wykonawcy: 

Marcin Król – skrzypce 

Justyna Danczowska – fortepian 

Darek Wójcik – recytacja, narracja, śpiew

 

w programie:
utwory na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu nawiązujące do tradycji, kultury i religii żydowskiej.
„Kadisz” Maurycego Ravela i „Kol Nidrei” Maximiliana Pilzera oddają atmosferę modlitw,
"Nigun" Ernesta Blocha oraz „Taniec Hebrajski” Georga Perlmana nawiązują do tradycji chasydzkiej,
„Habreisch” Georga Perlmana i „Scherzo- tarantela” Henryka Wieniawskiego
to przykład świeckiej twórczość kompozytorów o żydowskich korzeniach,

Temat z filmu Lista Schindlera” to utwór nawiązujący do tematyki Holokaustu
a pieśń „Sunrise Sunset” z filmu "Skrzypek na dachu"
skomponowana przez Jerrego Bocka
to znany fragment ze ścieżki dźwiękowej tego słynnego filmu opowiadającego o życiu Żydów w carskiej Rosji.

Pomiędzy utworami znajdą się teksty znanego, żydowskiego myśliciela Rabi Nachmana z Bracławia 
oraz poezja Bolesława Leśmiana.

 

Miejsce:
Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu 
Sopot, ul. Kościuszki 25/27

 

 

04 - 07 września (poniedziałek - czwartek) 2017 r.
godz. 10.00 - 14.00 i 15.00 - 19.00 

4.DNIOWY KURS MISTRZOWSKI DLA ŚPIEWAKÓW 
otwarty dla publiczności

 

Pedagodzy prowadzący: 

prof. Bogdan Makal (Akademia Muzyczna we Wrocławiu)

dr Jacek Szymański (Gdańsk)

 

Pianista akompaniator:

dr hab. Piotr Nowicki (Akademia Muzyczna w Gdańsku)

 

Uczestnicy
studenci i absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych 

Renata Hincz – sopran 
Karolina Iwańska-Paśnicka –
sopran
Katarzyna Kłodzińska –
sopran 
Krzysztof Kozarek –
tenor
Stefan Astakhov –
baryton (Federacja Rosyjska)
Szymon Gąsiorowski –
baryton
Aleksander Kaczuk-Jagielnik –
baryton
Adrian Janus –
baryton
Adam Bańkowski –
bas-baryton
Andrzej Ledwoń –
bas
Mikołaj Bońkowski –
bas
Jakub Michalski
– bas
Michał Krzysztof Ziemak –
bas

 

Miejsce:
Sala Kolumnowa przy Parafii św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

05 - 07 września (poniedziałek - czwartek) 2017 r. 

3.dniowy Plener Malarski
„ INSPIRACJE MUZYCZNE W MALARSTWIE”

 

Prowadzący:
pedagodzy Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni 

Uczestnicy:
uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni

Miejsce:
Plac Parafii św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

08 września (piątek) 2017 r., godz. 19.00 

„CANTO AMORE MIO”
koncert na zakończenie Kursu Mistrzowskiego dla Śpiewaków
dedykowany Marii Fołtyn w 5-tą rocznicę śmierci

 

wykonawcy: 

Jacek Szymański – tenor 

Bogdan Makal – bas/baryton 

 

Uczestnicy Kursu Mistrzowskiego: 

Renata Hincz – sopran 
Karolina Iwańska-Paśnicka –
sopran
Katarzyna Kłodzińska –
sopran 
Krzysztof Kozarek –
tenor
Stefan Astakhov –
baryton (Federacja Rosyjska)
Szymon Gąsiorowski –
baryton
Aleksander Kaczuk-Jagielnik –
baryton
Adrian Janus –
baryton
Andrzej Ledwoń –
bas
Mikołaj Bońkowski –
bas
Jakub Michalski –
bas
Michał Krzysztof Ziemak –
bas

Piotr Nowicki – fortepian

 

w programie m.in.:
W. A. Mozart, S. Moniuszko, G. Bizet, G. Puccini, G. Verdi

Miejsce:
Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu 
Sopot, ul. Kościuszki 25/27

 

 

09 września (sobota) 2017 r., godz. 19.30 

„POLSKIE PEJZAŻE MUZYCZNE”
koncert muzyki polskiej

 

wykonawcy: 

Katarzyna Syguła – sopran 

Błażej Goliński – wiolonczela 

Anna Mikolon – fortepian

 

w programie:
muzyka wokalna i instrumentalna kompozytorów polskich

Miejsce:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

10 września (niedziela) 2017 r., godz. 18.00 

„JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE”
widowisko retro

 

wykonawcy: 

Bogna Forkiewicz – sopran
(Złoty Liść Retro 2014) 

Jacek Szymański – tenor 

Dariusz S. Wójcik – bas 
(Złoty Liść Retro 2013)
 

 

Anna Okulska i Patryk Chromiec - taniec 

&

Trio Fogg w składzie: 

Andrzej Wojciechowski – klarnet
Katarzyna Rogalska – skrzypce  

Rafał Lewandowski – fortepian
(Złoty Liść Retro 2016)

 

w programie:
piosenki z repertuaru Toli Mankiewiczówny, Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Heleny Grossówny,
Adama Astona, Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszy, Mieczysława Fogga, Jana Kiepury, Aleksandra Żabczyńskiego.

Miejsce:
Teatr Kameralny w Sopocie 
Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 44

 

 

15 września (piątek) 2017 r., godz. 19.30 

„BRYGADIER NADZIEI”
koncert dla uczczenia Roku Piłsudskiego

 

wykonawcy: 

Barbara Lewicka Wójcik – sopran 

Jacek Szymański – tenor  

Dariusz S. Wójcik – bas / recytacja

TRIO SOPOT
w składzie:

Małgorzata Skorupa – skrzypce
Anna Sawicka – wiolonczela

Andrzej Siarkiewicz – fortepian

 

w programie:
utwory wokalne i instrumentalne, m.in.: F. Nowowiejskiego, I. J. Paderewskiego, 
pieśni i poezja patriotyczna z okresu I wojny światowej oraz okresu międzywojennego.

Miejsce:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

16 września (sobota) 2016 r., godz. 19.30 

„BŁĘKITNA RAPSODIA”
koncert w 80-tą rocznicę śmierci G. Gershwina

 

wykonawcy: 

Rafał Lewandowski – fortepian

Jakub Oczkowski – tenor  

Dariusz S. Wójcik – bas 

Natalia Walewska – skrzypce 

Andrzej Wojciechowski – klarnet 

 

w programie:
G. Gershwin i kompozytorzy jemu współcześni, m.in. J. Kern, S. Joplin, C. Porter, V. Young

Miejsce:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie 
Sopot, ul. Kościuszki 1

 

 

17 września (niedziela) 2016 r., godz. 18.00 

„PIAZZOLLA - JAKIEGO NIE ZNACIE”

widowisko muzyczno-taneczne

 

wykonawcy: 

Barbara Ducka - wokal

Zespół instrumentalny w składzie: 

Joanna Mizera - skrzypce
Romuald Tuczykont
 – kontrabas, Kamil Kulach - saksofon 

Andrzej Schneider - instrumenty perkusyjne,  Remigiusz Bonk – fortepian

oraz
Zespół Tańca Współczesnego TENDI

 

Reżyseria: Kuba Abrahamowicz

Choreografia: Krzysztof Konopka

 

w programie:
utwory legendarnego kompozytora i wirtuoza Astora Piazzolli 
Nowoczesne aranżacje Krzysztofa Jaszczaka oraz teksty Janusza Krucińskiego, przenoszą odbiorcę
w świat zawieszony gdzieś pomiędzy ziemią a niebem, czasem pozwalają zajrzeć w przedsionek piekła.

Miejsce:
Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie 
Sopot, Plac Zdrojowy 2

 

  

Złoty Sponsor Teatru Otwartego

GRUPA ENERGA
www.energa.pl

 

MECENAT
Fundacja Stefczyka

www.kasastefczyka.pl

  

SPONSOR
Port Gdynia
www.port.gdynia.pl

  

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW 
Urzędu Miasta Sopotu

www.miasto.sopot.pl

  

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
Województwa Pomorskiego

www.pomorskie.eu

 

 

kalejdoskop LOGA BANNER

 

Poleć