Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Współpraca

jacek darekLogo AA 
 
 
DARCZYŃCY I SPONSORZY: 
 
 
Logo MKDNiS kolorowe  
 
 
Logo NIMIT RGB kolor poziom
 
logo pl negatyw czerwony
 
 
 
 
1-nck
 
 
 
 Energa SA znak inwersyjny-01
Fundacja Stefczyka logotyp
 
Port Gdynia  logo  poziom 2018 12 20 22 40 32 UTC
 
 
 

 

 logo-jaszczuk

 

 

 

logosopot

 WielkiHerbGdanska znak 2021 final

 

 

 

Wojewodztwo Pomorskie pion-2012-RGB-NIE DO DRUKU

 

 

 

 

logo Argo 2020 08 15 11 14 52 UTC

 

 

 

 

logo gdyna moje miasto BIG

logo-fundacja-pzu-pion rgb
logo opec nowe
 
 
  
 
PATRONI MEDIALNI:
 
 
04 TVP KULTURA RGB inwersyjne
 
 
 
Logo TVP Historia white
 
 
 
ORFEO logo CZERWONE panotne ver210241024 1
 
 
 
 logo rgb

 

 

WYMIAROWANIE POLMIC POLMIC logo kolor pozytyw poziom

 

 

 SZ logoo-1

 

 

 
LOGO DzBaltyckiBEZ
 
 
 
 
RG logo - poziom bez fm 2
 GPC
Nowe Logo GazetaPolska poziom PDF 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA:
 
RMF-Classic-logo-bordo
 

PARTNERZY: 

 

HotelSopot podstawowe PDF

01 logo tskz podstawowe

 

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga logo

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
  im. Mieczysława Fogga

 

 

 

 ROK MIECZYSŁAWA FOGGA logo

 

 LOGO Muzeum Gdańska

 

soliton nowe logo

 

 

 

 

 

2000px-POL Strzegom COA.svg

   

GMINA STRZEGOM

 

 

strzegom logo 443

 

 

Logo 1

 

 

 

logo

 

 

 

 ROK w Łomzy logo

 

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

W ŁOMŻY

dyr. Jarosław Cholewicki

 

 

 

5490bd9f7f8ed557a6c3d4628692b9bf

 

 

 

 

 unnamed

 

PRZEMYSŁAW WASZKIEWICZ

 

  

 

2321800

 

Facebook

Silva Rerum

SilvaRerum3Silva Rerum albo 'Las Rzeczy': w tradycji staropolskiej to rodzinna księga rzeczy wartych utrwalenia w pamięci, tworzona z dnia na dzień, zgodnie z biegiem rodzinnej historii. Księgi takie powstawały w polskich domach szlacheckich począwszy od XVI aż do końca XVIII wieku. Koncerty zespołu Silva Rerum są jakby 'muzyczną' wersją takiej księgi. Są one tworzone w oparciu o trzy idee, ważne dla członków zespołu:

Dźwięk Przywrócenie instrumentów dawnych w kulturze współczesnej jest jak otwarcie drzwi do nieznanego świata nowych brzmień. Wrażliwy twórca może tym samym zbliżyć się do piękna i różnorodności języka muzyki XVII i XVIII wieku. DIALOG Każde wydarzenie muzyczne jest szczególnym spotkaniem. Spotkaniem wykonawcy z kompozytorem sprzed wieków. Intymnym spotkaniem muzyków współwykonujących koncert. Pełnym napięcia i ciepła spotkaniem zespołu z publicznością.

INFORMACJA Przygotowując koncerty zespół zawsze stara się rozumieć i prezentować muzykę w szerokim kontekście historycznym. Inspiracje czerpie z historii, kultury społecznej, sztuki baroku, zapisków barokowych muzyków. Ci ostatni podkreślali często, że tylko ten, kto wykształcił w sobie 'bon gout' – dobry smak – może wykonywać muzykę w sposób piękny. Zespół Silva Rerum dąży do tego zarówno na płaszczyźnie estetycznej, jak i intelektualnej.

 

Zespół SILVA RERUM powstał z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Krakowie, Konserwatorium w Amsterdamie, Królewskiego Konserwatorium w Brukseli, specjalizujących się w grze na instrumentach historycznych. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka kameralna i orkiestrowa kompozytorów barokowej i klasycznej Europy. Silva Rerum pracuje także nad poszerzaniem repertuaru o kompozycje współczesne przeznaczone na instrumenty historyczne, w tym utwory pisane specjalnie na zamówienie muzyków zespołu.

 

TRZON ZESPOLU S I L V A R E R U M TWORZA MUZYCY:

M A Ł G O R Z A   T A S K O T N I C K A

K L A W E S Y N

Edukacja: Akademia Muzyczna w Krakowie w klasie klawesynu profesor Elżbiety Stefańskiej. Kursy mistrzowskie: Zuzanna Rurkowa, Hugette Dreyfus oraz Jacque Ogg.

Współpraca: Od 1996 roku zespół kameralny Pro Musica Antiqua: sześć płyt z muzyką epoki baroku oraz polską muzyką współczesną wydanych przez firmę DUX. Złota płyta w 2003 roku; nagroda „Najlepsi z Najlepszych” w roku 2007. Jako klawesynistka współpracowała z wybitnymi artystami, m.in. W. Kuijkenem, B. Csologiem.

Zainicjowała powstanie klasy klawesynu w ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, którą do dzisiaj prowadzi. Uczniowie jej są laureatami konkursów oraz stypendiów Ministra Kultury. Jest dr hab. Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Udział w pracach jury ogólnopolskich konkursów i przesłuchań klawesynowych. Inicjatorka Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki Dawnej: prezes, obecnie wiceprezes zarządu. Współorganizacja kolejnych edycji Festiwalu ANIMA MUSICA. W 2003 roku odznaczona przez Ministra Kultury odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

 

D A N U T A   Z A W A D A

SKRZYPCE & ALTóWKA BAROKOWA

Edukacja: Akademia Muzyczna w Gdańsku, skrzypce pod kierunkiem ad M. Sobczaka; Akademia Muzyczna w Krakowie: klasa skrzypiec barokowych ad Z. Kaczmarskiego; Królewskie Konserwatorium w Brukseli, klasa skrzypiec barokowych Sigiswalda Kuijkena oraz Sary Kuijken. Kursy mistrzowskie m.in. z M. Toth, E. Onofri, M. Troost, J. Ogg, P Pandolfo, K. Weiss, S. Standeage.

Współpraca: Hofmusici, Bella Indifferenza, Il Gardellino, Orfeo Orchestra, Estro Cromatico, Consortium Sedinum i in.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki Dawnej w Gdańsku oraz Młodych Wykonawców Muzyki Dawnej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz promocji muzyki dawnej w Polsce. 

 

M A J A   M I R O C H A

FLETY HISTORYCZNE

Edukacja: psychologia stosowana (UJ), muzykoterapia (AM Łódź), let barokowy w klasie ad Małgorzaty Wojciechowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie; Konserwatorium w Amsterdamie, studia w klasie fletów historycznych prof. M. Roota. Kursy mistrzowskie: R. Brown, P. Holtslag, N. Haddeni in.

Współpraca: współzałożyciel i muzyk zespołu Bella Indifferenza; współpraca z: De Nederlandse Bachvereniging, Capella Cracoviensis,Consortium Sedinum, Sweelink Baroque Orchestra, Chambre 5, Luters Bach Ensemble Groningen, Cracovia Barocca, Floripari i in. oraz z baletem dworskim Cracovia Danza.

Spiritus Movens Festiwalu Królewskie Laboratorium Muzyki Dawnej 2005-07 w Krakowie oraz projektów muzyka dawna + sztuka współczesna. Zamawia i wykonuje premierowo kompozycje współczesne na flet traverso (S.Azarova etc). Stypendystka programu Rządu Holenderskiego „Top Talent”, Stichting Sweelinck Fond, Ministra Kultury RP, Małopolskiej Fundacji “Sapere Auso”, Fundacji im. St. Estreichera. Od 2006 roku zamawia i przygotowuje prawykonania współczesnych kompozycji na flet traverso. Nauczyciel akademicki: Uniwersytet Pedagogiczny oraz Akademia Muzyczna w Krakowie, prowadząc zajęcia dla studentów kierunków Arteterapia i Muzykoterapia. Prowadzi warsztaty na temat wykonawstwa muzyki dawnej dla flecistów.

 

W A N D A   K O Z Y R A

LUTNIA

Edukacja: gitara, Państwowe Konserwatorium w Wersalu; klasa Christiana Chanela, Roberto Aussel i Roland Dyens; Wyższe Państwowe Konserwatorium Muzyki i Tańca

w Lyonie (lutnia renesansowa, klasa Eugène’a Ferré); studia podyplomowe w klasie lutni

u Rolfa Lislevanda w Staatliche Schule für Musik (Trossingen) i na kursach mistrzowskich Eduardo Eguez, Gabriel Garrido i Francis Biggi.

Współpraca: Les Boréades, Concert de l’Hostel Dieu, Aliénor, The Mad Lover et Les Bois de la Fay, Solistes de Lyon (Bernard Tétu), Ensemble Vocal de Grenoble, teatr Artphoneme (Bourg-en-Bresse).

Interesuje się improwizacja, teatrem muzycznym, tańcem renesansowym i  barokowym.

W 2000 roku stworzyła zespół i stowarzyszenie La Cortesia, które zajmuje się twórczością wokół muzyki dawnej, szczególnie w połączeniu z innymi środkami ekspresji (teatr, teatr kukiełkowy,cyrk, taniec). Jako pedagog prowadzi klasę lutni na dziale Muzyki Dawnej Regionalnego Konserwatorium w Lyonie i jest zapraszana by prowadzić kursy Basso Continuo na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

A G N I E S Z   K A O S Z A Ń C A

WIOLONCZELA BAROKOWA

Edukacja: klasa wiolonczeli współczesnej Jacka Kociubana w Krakowie; tytuł Master in Arts otrzymała w Utrecht Conservatorium, realizując program barokowy, klasyczny i romantyczny pod kierunkiem Violi de Hoog. Studia we Włoszech, w klasie Marco Frezzato (Cesena).

Współpraca: Musica Poetica, Pramea Ensemble, Trio Ryu-Oszanca-Lievonen, ensemble La Chromosfera. Jest regularnie zapraszana na koncerty festiwalowe m.in. Fringe of Utrecht Early Music Festival, Brzezice Festival Slovenia. Współzałożyciel i dyrektor artystyczny serii koncertów Sterren Oude Muziek w Utrechcie. Finalistka konkursów International Young Artists Presentation w Antwerpii, Academia Palatina w Mannheim. Uczestniczyła w nagraniach koncertów fletowych Mozarta w interpretacji Martena Roota dla Globe. Bada barokową improwizację wiolonczelową oraz akordową realizację basso continuo na tym instrumencie. Gra na wiolonczeli z 1763 roku (Benoist Fleury, Paryż).

 

 

Poleć