Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Współpraca

jacek darekLogo AA 
 
 
DARCZYŃCY I SPONSORZY: 
 
 
Logo MKDNiS kolorowe  
 
 
Logo NIMIT RGB kolor poziom
 
logo pl negatyw czerwony
 
 
 
 
1-nck
 
 
 
 Energa SA znak inwersyjny-01
Fundacja Stefczyka logotyp
 
Port Gdynia  logo  poziom 2018 12 20 22 40 32 UTC
 
 
 

 

 logo-jaszczuk

 

 

 

logosopot

 WielkiHerbGdanska znak 2021 final

 

 

 

Wojewodztwo Pomorskie pion-2012-RGB-NIE DO DRUKU

 

 

 

 

logo Argo 2020 08 15 11 14 52 UTC

 

 

 

 

logo gdyna moje miasto BIG

logo-fundacja-pzu-pion rgb
logo opec nowe
 
 
  
 
PATRONI MEDIALNI:
 
 
04 TVP KULTURA RGB inwersyjne
 
 
 
Logo TVP Historia white
 
 
 
ORFEO logo CZERWONE panotne ver210241024 1
 
 
 
 logo rgb

 

 

WYMIAROWANIE POLMIC POLMIC logo kolor pozytyw poziom

 

 

 SZ logoo-1

 

 

 
LOGO DzBaltyckiBEZ
 
 
 
 
RG logo - poziom bez fm 2
 GPC
Nowe Logo GazetaPolska poziom PDF 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA:
 
RMF-Classic-logo-bordo
 

PARTNERZY: 

 

HotelSopot podstawowe PDF

01 logo tskz podstawowe

 

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga logo

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
  im. Mieczysława Fogga

 

 

 

 ROK MIECZYSŁAWA FOGGA logo

 

 LOGO Muzeum Gdańska

 

soliton nowe logo

 

 

 

 

 

2000px-POL Strzegom COA.svg

   

GMINA STRZEGOM

 

 

strzegom logo 443

 

 

Logo 1

 

 

 

logo

 

 

 

 ROK w Łomzy logo

 

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

W ŁOMŻY

dyr. Jarosław Cholewicki

 

 

 

5490bd9f7f8ed557a6c3d4628692b9bf

 

 

 

 

 unnamed

 

PRZEMYSŁAW WASZKIEWICZ

 

  

 

2321800

 

Facebook

Medea Berianidze

Medea-Berianidze pianistkaMedea Berianidze

pianistka

Urodzona i wychowana w Tbilisi (Gruzja). Grę na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat. Ukończyła Liceum Muzyczne i Państwowe Konserwatorium w Tbilisi. Jako solistka-pianistka doskonaliła się pod kierunkiem prof.prof.: C. Kargareteli i E. Rusjszwili, natomiast z zakresu akompaniamentu-kameralistki u prof.prof.: I. Glebowa, N. Łaperaszwili i G. Toroszelidze. Jej wrodzone zdolności pianisty-akompaniatora nie uszyły uwadze pedagogów uczelni. Jeszcze w okresie studiów angażowana była przez Konserwatorium do roli akompaniatorki przy egzaminach wstępnych kandydatów na wyższe studia muzyczne.

Po ukończeniu studiów, w dowód uznania jej talentu, uczelnia rekomenduje artystkę, a Ministerstwo Kultury Gruzji kieruje ją na staż podyplomowy, który odbywa w Moskiewskim Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego na katedrze Nauki Akompaniamentu pod kierownictwem pianisty i akompaniatora prof. E. Szenderowicza, który koncertował z najwybitniejszymi śpiewakami ZSSR. Moskiewskie środowisko muzyczne szybko rozpoznaje w niej ponadprzeciętne zdolności. Medea Berianidze kontaktuje się i nawiązuje współpracę z głównym akompaniatorem Teatru Wielkiego L. Mogilewską. Z zamiłowania akompaniatorka pragnie pogłębić swoją wiedzę z zakresu wokalistyki. Uczęszcza na zajęcia wybitnych profesorów wokalistyki: Z. Sotkiława i E. Nesterenko. Po powrocie do Tbilisi podejmuje pracę w Gruzińskiej Filharmonii jako solistka i akompaniatorka oraz nawiązuje stałą współpracę z Teatrem Opery i Baletu współtworząc programy i koncerty muzyczne. W latach 1980-1992 koncertowała w wielu miastach byłego ZSSR, m. in. w: Moskwie, Kijowie, Rydze, Wilnie, Baku, Kutajsi, Batumi, Suchumi, Tbilisi. W roku 1985 za pracę na rzecz kultury i sztuki otrzymuje Dyplom Ministra Kultury Gruzji.

Wojna domowa w Gruzji wpływa na jej decyzję o wyjeździe z kraju. W 1993 roku przyjeżdża do Polski i podejmuje pracę w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej (aktualnie Akademia Pomorska) w Słupsku jako wykładowca oraz w Państwowej Szkole Muzycznej jako nauczyciel przedmiotu fortepian. Od 1993 r. aktywnie uczestniczy w koncertach kameralnych akompaniując wybitnym solistami – śpiewakom i instrumentalistom polskich i zagranicznych scen operowych i filharmonicznych. Od tego samego roku współpracuje jako solistka pianistka z Filharmonią Słupską i Koszalińską.

 

W roku 1993 r. wraz z orkiestrą gra potrójny koncert i Fantazję L. van Beethovena, podwójny koncert W.A. Mozarta oraz Koncert G. Anthiela pod dyrekcją Josepha Hertera (USA).

W koncertach Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku wykonuje główne partie fortepianowe.

Jako solistka i akompaniatorka uczestniczyła w Jubileuszu prof. H. Stillera oraz Jubileusz XXX lecia WSP w Słupsku. Od lat wykonuje koncerty monograficzny poświęcone twórczości F. Schuberta. Z wielkim powodzeniem prezentuje koncerty gruzińskiej muzyki fortepianowej.

 

Nagrywa audycje radiowe dla dzieci i młodzieży

W 1997 r. w Stuttgarcie, na Uniwersytecie Hohenheim wykonała utwory F. Schubert i F. Chopina.

W 1998 r. w Słupsku z niemieckim dyrygentem i pianistą Walterem Pfohlem zagrała utwory M. Moszkowskiego i W. Gawrilina na 4 ręce.

W 2000 roku na Międzynarodowym Konkursie Wokalistów w Mediolanie, akompaniuje polskiemu tenorowi Opery Narodowej Tomaszowi Krzysicy. Udział w Konkursie kończy się wielkim sukcesem, zajmuje on bowiem I miejsce i jak powiada laureat – "Moja pianistka ma w nim swój wielki udział".

 

Od wieli lat Medea Berianidze sprawuje funkcję, akompaniator i konsultanta muzycznego męskiego chóru Syntagma. Na cyklicznych koncertach PAP ART w Słupsku występuje w podwójnej roli, solistki i akompaniatorki. Znana na Pomorzu popularyzatorka gruzińskiej muzyki fortepianowej i chóralnej. Za swoją pracę sceniczną i pedagogiczną otrzymała Nagrodę i Medal Prezydenta Miasta Słupska.

Poleć