Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Susnet Facebook Like Box

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Facebook

Bogna Forkiewicz

Bogna Forkiewicz sopranistkaBogna Forkiewicz
śpiewaczka (sopran)

 

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Ukończyła z wyróżnieniem naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz. Studia muzyczne odbyła na wydziale wokalno-aktorskim Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej (dyplom z wyróżnieniem). Kontynuowała naukę w Wielkiej Brytanii (Emma Kirkby, Jessica Cash) i w Holandii (Jard van Nes).

Ukończyła również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą pod kierunkiem Barbary Schlick, Thomasa Hemsley`a, Renaty Scotto, Sylvii Geszty, Ryszarda Karczykowskiego, Teresy Żylis-Gary i Grace Bumbry

(V Festiwal Ogrody Muzyczne Warszawy).

Trzykrotnie była stypendystką Dartington International Summer School (Anglia). Jako studentka otrzymała „Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska” oraz stypendium „Medyceusz Roku”.

Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu im. Edwarda Griega i laureatką Konkursu Muzyki Polskiej w Gdańsku, a także IV Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju.


Współpracuje z filharmoniami i teatrami operowymi w kraju, bierze udział w festiwalach muzycznych krajowych i zagranicznych m.in.: Wratislavia Cantans, Forum Lutosławskiego (Filharmonia Narodowa), Festiwal im. Andrzeja Panufnika (Kraków), Musica Polonica Nova (Wrocław), Knechtsteden Festliche Tage Alter Musik w Niemczech, Festiwal Muzyki Organowej w Kamieniu Pomorskim, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk (Bazylika Mariacka).Bierze również udział w przedsięwzięciach teatralnych, np.: Cyrk Rodziny Afanasjeff. Pracowała z wybitnymi dyrygentami, m.in.: Wojciech Michniewski, Jacek Kaspszyk, Jerzy Salwarowski, Mirosław J. Błaszczyk, Tadeusz Wojciechowski, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Adrian Sylvin Mackiewicz (Connecticut-Stany Zjednoczone).

 

Z ważniejszych występów warto wspomnieć udział w prapremierze XVII-wiecznego musicalu „Don Quixote” do muzyki Purcella, Ecclesa, przygotowanej pod kierunkiem Anthony Rooley’a

i nagrywanej dla Radia BBC, polską prapremierę „African Sanctus” Davida Fanshawe`

a w Filharmonii Szczecińskiej i w Filharmonii Narodowej, koncerty monograficzne wszystkich cykli pieśni Juliusza Łuciuka (Warszawa, Kraków), polskie prawykonanie Pasji wg Św. Łukasza G. Ph. Telemanna w Białymstoku, czterokrotne wykonanie „Wesela” Igora Strawińskiego pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii Krakowskiej.
W jej repertuarze istotne miejsce zajmuje pieśń romantyczna i muzyka współczesna.

Wykonała kilkadziesiąt recitali solowych. Wielokrotnie brała udział w nagraniach radiowych

i telewizyjnych. Koncertowała w Anglii, Niemczech, Francji, Holandii, na Węgrzech, Chorwacji.

 

W swym dorobku artystycznym posiada wykonania wielu partii sopranowych w dziełach muzyki kameralnej, operowej (szczególnie Mozart, Bellini, Donizetti), oratoryjnej oraz symfonicznej od mistrzów renesansu po kompozytorów XX wieku. Sięga również do repertuaru lżejszego: operetki, musicalu, jazzu i piosenki. Od roku 2004 prowadzi również klasę śpiewu solowego

w SM II st. w Gdańsku-Wrzeszczu, a od 2007 w Szkole Muzycznej II st. w Gdyni.

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu.

Poleć