Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Anna Mikolon

Ania Mikolon fortepianAnna Mikolon
pianistka

 

Laureatka: I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi, Konkursu o Stypendium Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie, Konkursu o Stypendium Fundacji Sztuki Dziecka oraz Konkursu Solfeżowego Szkół Muzycznych II st. Uczestniczka Mistrzowskich Kursów Pianistycznych w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu.

Studia pianistyczne w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza. Staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Doktorat w dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka (promotor - prof. Anna Prabucka-Firlej).

Związana z Państwową Operą Bałtycką w Gdańsku (ok. 1000 prób, 180 spektakli jako muzyk orkiestrowy, 42 opery w repertuarze, Nagroda POB za realizację opery Rosenkavalier R. Straussa), współpracowała z Teatrem w Ingolstadt, realizowała Gwałt na Lukrecji B. Brittena dla TV Mezzo.

Zatrudniona w SM II st. w Gdańsku-Wrzeszczu (2 Nagrody Dyrektora ZSM) oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczy w konkursach wokalnych (4 wyróżnienia dla pianisty). Jako kameralistka współpracuje również z instrumentalistami. Pianista podczas kursów mistrzowskich: prof. Urszuli Kryger, prof. Jadwigi Rappe, prof. Bożeny Harasimowicz, prof. Ryszarda Minkiewicza, prof. Paula Esswooda, prof. Claudio Desderiego, dr Katarzyny Dondalskiej, Marka Rzepki, Andre Orlowitza, Agaty Savy, dr Wojciecha Mrozka. Ma w swoim dorobku nagrania: pieśni F. Chopina i S. Moniuszki z Kazimierzem Sergielem, solo fortepianowe w op. Rosenkavalier R. Straussa z orkiestrą Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, pieśni R. Kłoczko, pieśni B. Brittena (habilitacja Moniki Fedyk), pieśni V. Belliniego i G. Verdiego (doktorat Piotra Lempy), Romanse wokalne M. K. Ogińskiego, (doktorat jacka Szymańskiego), utwory kameralne J. Bruzdowicz (doktorat Liliany Górskiej), utwory solowe i kameralne D. Szostakowicza. Od 1999 r. współpracuje z Teatrem Otwartym uczestnicząc w Festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża” i Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” w Sopocie.

Poleć