Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Miłosz Gałaj

Miłosz GałajMiłosz Gałaj

śpiewak (tenor)

Studiuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Kształci się w dwóch specjalnościach: śpiewu solowego oraz musicalu w klasie dra Andrzeja Nanowskiego. Szlify aktorskie zdobywa pod kierunkiem Joanny Bogackiej. Równolegle doskonalone umiejętności wykonawstwa muzyki klasycznej i musicalowej wpływają na eklektyczny charakter jego działalności artystycznej. Stale poszerzany repertuar łączy w sobie bowiem dzieła od baroku do współczesności, lirykę wokalną, formy kameralne oraz partie operowe i musicalowe.

Współpracuje jako solista z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis. W październiku 2009 r. dokonał wraz z nim nagrania płytowego i wystąpił na prestiżowym Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze w Gostyniu, realizując partię solową w prawykonaniu „Litanii ex D” Adama Jędrowskiego. W grudniu 2011 r. debiutował na estradzie warszawskiej Filharmonii Narodowej w koncercie, wieńczącym obchody 30-lecia zespołu.

W sierpniu 2009 r. miał miejsce jego debiut teatralny w prapremierze sztuki „Zmierzch Bogów” wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. „Zmierzch Bogów” został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r.

 

W 2010 r. zagrał rolę Uberto we współczesnej jazzowej wersji opery barokowej „La Serva Padrona” G. B. Pergolesiego w reż. Doroty Kolak. W roku 2010 brał udział w koncercie jubileuszowym Dariusza Wójcika, który odbył się w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie z okazji 25-lecia pracy artystycznej. W roku 2011 uczestniczył w koncertach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”, którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest znany gdański artysta Jacek Szymański. Równie niecodziennym przedsięwzięciem było sceniczne wykonanie „Kantaty chłopskiej” i „Kantaty o kawie” J. S. Bacha w reż. Krzysztofa Knurka w kwietniu 2012 r.

 

Wyjątkowym doświadczeniem był udział w multimedialnym projekcie Wojciecha Pusia, w którym przetworzona elektronicznie wokalna interpretacja Króla Olch F. Schuberta stała się elementem romantycznym ścieżki dźwiękowej wideoinstalacji i art-thrillera pt. Given/Dane. Premiera filmu odbyła się w lipcu 2011 r. podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

 

Miłosz Gałaj stale koncertuje, wykonując songi musicalowe oraz standardy muzyki popularnej. Brał udział w W marcu 2012 r. wcielił się w postać Boba Bakera w musicalu „Wonderful Town” Leonarda Bernsteina pod batutą Zygmunta Rycherta

Poleć