Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Małgorzata Grela

Malgorzata Grela sopranMałgorzata Grela
śpiewaczka (sopran)

 

W 1993 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie st. wykł. Ireny Maculewicz-Żejmo. Po ukończeniu studiów jest pod opieką wokalną Pani Jadwigi Dzikówny. Jest laureatką II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Dusznikach zdroju oraz półfinalistką II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

 

Od 1993 roku jest solistką Opery Nova w Bydgoszczy, a także współpracowała z Operą w Krakowie, Operą i Operetką w Szczecinie i z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Brała udział w wielu Festiwalach krajowych i międzynarodowych m. in.: na Festiwalu Mozartowskim we Francji wykonywała partię Paminy w „Czarodziejskim flecie” na Festiwalu Sommerfestspiele w Niemczech wykonała partię Mi w „Krainie uśmiechu”, Arseny w „Baronie cygańskim” oraz Chawy w „Skrzypku na dachu”.

 

Na VI Bydgoskim Festiwalu Operowym wystąpiła w partii Micaeli w „Carmen”, na IX w partii Ines w operze „Trubadur”, na X Festiwalu Jubileuszowym śpiewała tytułową partię w „Hrabinie Maricy”, na XII Festiwalu zaśpiewała Ellen w „Lakme” a na XV partię Małgosi w operze „Jaś i Małgosia”. Na II Letnim Festiwalu Opery i Operetki w Krakowie wystąpiła jako Zerlina w „Don Giovannim”. Na IV Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie brała udział w prawykonaniu „Requiem” – Ch. Gounoda, a na V wykonała partię Anny w „Le Villi” G. Pucciniego, W Filharmonii Bydgoskiej na XLI Międzynarodowym Festiwalu Musica Antiqua Europae Orientalis w Bydgoszczy wykonała partię sopranową w Oratorium „Elias” – F. B. Mendelssohna. Małgorzata Grela śpiewała w wielu krajach Europy m. in. w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Luxemburgu, Belgii i Holandii. W 2000 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Bydgoszczy za niestrudzoną działalność na rzecz kultury muzycznej. W październiku 2006 roku z okazji 50-lecia Opery Nova w Bydgoszczy wystąpiła w uroczystej premierze opery I. J. Paderewskiego „Manru” kreując partię Ulany. Otrzymała ”Złotą Maskę” za partię „Hrabiny Maricy”, wygrywając w plebiscycie „Gazety Pomorskiej” na Najpopularniejszą Śpiewaczkę Operową sezonu artystycznego 2003/2004.

W 2002 roku uzyskała kwalifikacje I stopnia sztuki muzycznej, a w 2009 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych w zakresie dyscypliny artystycznej wokalistyka. Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Poleć