Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Mariola Kurnicka

Mariola Kurnicka sopranMariola Kurnicka
śpiewaczka (sopran)

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego dra Andrzeja Nanowskiego. 

Ukończyła również Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Olsztynie oraz III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich Par Indywidualnych w Toruniu.

Od stycznia 2007 roku jest na etacie aktorki w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni. Obecnie zobaczyć ją można w rolach: Marty w „Grease”, Hudel w „Skrzypku na dachu”, Damy w Brylantach w „Lalce”, Ślepej myszki w „Shreku”. Oprócz tego w swoim dorobku artystycznym posiada takie role jak: Chiara z„Francesco”, Diana z „Ani z Zielonego Wzgórza”. Na scenie musicalowej brała udział w takich produkcjach jak: „Jesus Christ Superstar”, „Dracula”, „Klatka Wariatek”, „Pinokio”, „Fame”, „Chicago”, „Piękna i Bestia”, „My fair lady”. W spektaklu dyplomowym „Trzy kobiety wokół mego łóżka”( reż. D. Szymaniak) zagrała role Marty. Na scenie akademickiej wystąpiła w operze pt.„La Serva padrona” G.B. Pergolesiego, w której zagrała Serpinę, a w „Il matrimonio segreto”(Potajemne małżeństwo) D. Cimarosy, zmierzyła się z partią Karoliny. Obie w reżyserii Doroty Kolak. W roku 2010 brał udział w koncercie jubileuszowym Dariusza Wójcika, który odbył się w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie z okazji 25-lecia pracy artystycznej.

 

W roku 2011 uczestniczyła w koncertach XVIII Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża”, którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest znany gdański artysta Jacek Szymański. W kwietniau 2012 r. w Filharmonii Opolskiej zaśpiewała partię solową w prapremierze „Drogi krzyżowej” Artura Guzy. Dziełem dyrygował Young Chill Lee z Koreii Południowej. W maju tego samego roku biorąc udział w Festiwalu Polskich Akademii Muzycznych w Warszawie otrzymała Nagrodę Publiczności.

Poleć