Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Ewelina Wojciechowska

Ewelina Wojciechowska sopran dramatycznyEwelina Wojciechowska

śpiewaczka (sopran dramatyczny)

 

Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku.Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek – Politologia i nauki społeczne), absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Uczestniczyła w II Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim dla Wokalistów prowadzonym przez maestro Ronaldo Paneraia w Gdańsku. Debiutowała na scenie Opery Bałtyckiej, z którą związana jest do dziś. Do najważniejszych ról wykonywanych na scenie należy Halka w operze „Halka” S. Moniuszki, Lady Makbet „Makbet” G. Verdi, Aida” Aida” G. Verdi, Santuzza „Cavalleria Rusticana” P. Mascagni. 

Inne partie w repertuarze to m.in Abigail „Nabucco” G. Verdi, Tosca „Tosca” G. Puccini , Turandot „Turandot” G. Puccini.Występuje w kraju i za granicą m.in. Szwajcaria, Niemcy, Anglia.

 

Nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2008. Opera to jej pasja. W swoim repertuarze obok partii operowych i arii posiada również wiele pieśni. Ważną rolę w repertuarze odgrywają utwory S. Moniuszki - od czasu studiów współpracuje z Białostockim Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki, uczestnicząc w Moniuszkowskich Festiwalach Podlasia. Występuje z recitalami pieśni, arii i modlitw S. Moniuszki w Filharmonii Białostockiej i Pałacu Branickich.

Uczestniczyła w spektaklu „Stanisław Moniuszko” wg A. Walickiego w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Laureatka nagrody dla Najlepszego Wykonawcy w IV Konkursie Moniuszkowskim „Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Brała udział w prawykonaniu Oratorium Syberyjskiego „Terra Exsècrabilis” Z.Popielskiego, wykonując partię solową, Białystok 2005 i 2009 r.

 

Dokonała prawykonania pieśni „Pie Jesu” L. Boulanger podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu - Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie, uczestniczyła w VIII Festiwalu Hoffmannowskim - Polsko-Niemiecki Festiwal Operowy, Teatr Wielki, Poznań 2008r. i innych. Swoje umiejętności wokalne rozwijała pod kierunkiem prof. Jadwigi Rappè.

Poleć