Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

"Bialystok majn hajm"

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Anita Rywalska-Sosnowska

Anita Rywalska -Sosnowska sopranAnita Rywalska-Sosnowska
śpiewaczka (
sopran)

 

W 2000 r. ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Wychowania Artystycznego. Jako członek zespołu rozrywkowego "Horpyna" w latach 1995-2000 uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, m.in. w Festiwalu w Opolu, Sopot Festival w Operze Leśnej, w Krynicy Górskiej, w Teatrze "Stu" w Krakowie (Benefis Bogusława Kaczyńskiego),

z zespołem nagrała też dwie płyty CD.

W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. W. Maliszewskiej.

W jej repertuarze znajdują się m.in.: pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca,

N. Boulanger, L. Boulanger, utwory oratoryjno - kantatowe oraz partie operowe i operetkowe m.in.: Santuzzy w "Cavalleria Rusticana" P. Mascagniego, tytułowa partia w „Carmen”G. Bizeta, Catherine w operze "O Żonie Niemej" T. Kasserna (prapremiera światowa i nagranie CD i DVD), Księżnej w "Ptaszniku z Tyrolu" C. Zellera, etc.

Artystka wykonuje i dokonuje prawykonań utworów gdańskiego kompozytora młodej generacji Gedymina Grubby, które zarejestrowane zostały dla radia, TV i w postaci CD.

Brała udział w licznych udział koncertach Wielkiej Mszy Papieskiej W. Mrozka (nagranie CD oraz DVD). Ponadto uczestniczyła w nagraniach programów telewizyjnych pt: Waldemar Malicki: Wakacyjna Filharmonia Dowcipu, Świąteczna Filharmonia Dowcipu oraz Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu. Brała udział w oprawie muzycznej Gali Mistrzów Sportu 2008.

Śpiewaczka uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych przez wybitnych artystów, pedagogów śpiewu solowego, m.in.: Paula Esswooda, Salvatora Fisichellę, Ryszarda Karczykowskiego, Katię Ricciarelli, Jadwigę Rappe, Włodzimierza Zalewskiego.

Oprócz tego doskonaliła swój warsztat wokalny pod kierunkiem wybitnej rosyjskiej śpiewaczki Raissy Tschepcherenko w Niemczech.

Współpracuje z różnymi instytucjami muzycznymi w Polsce, a także z wybitnym pianistą Waldemarem Malickim w licznych koncertach z „Filharmonią Dowcipu” pod batutą B. Chmielarza, Fundacją Promocji Sztuki im. G. Fauré Gedymina Grubby oraz Teatrem Otwartym w Gdańsku kierowanym przez znanego artystę śpiewaka Dariusza S. Wójcika. W 2009 roku rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zadebiutowała partią Heleny w operetce

J. Offenbacha pt. Piękna Helena. Artystkę można było również zobaczyć w Weselu Figara

W. A. Mozarta pod batutą Piotra Deptucha, gdzie kreowała postać Hrabiny.

Wcieliła się także w postać Sylwii w operetce „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana pod batutą Warcisława Kunca. Ostatnio brała udział na Festiwalu w Opolu, wykonując utwory z Kabaretu Starszych Panów m.in. Przeklnij mnie. Artystka występuje w cyklicznym programie rozrywkowym TVP2 pt. Laskowik&Malicki.

Poleć